30.08.2018

Новини відділу інформації: звернення громадян, робота читальних залів та науково-видавнича діяльність


27-30 серпня 2018 року в читальному залі Державного архіву Одеської області по вул. Жуковського, 18 працювали 52 дослідника, з них 8 іноземних, всього відвідувань - 79. Основними тематиками залишаються генеалогічні та наукові дослідження.


Розпочала роботу в читальному залі аспірантка факультету історії науки Гарвардського університету Анна Єрмакова за темою: «Взаємозв'язок між математичною та творчою діяльністю наприкінці ХІХ - початку ХХ століть». Науковця цікавлять архівні матеріали щодо органіцизму та космізму, науки і методології пізнання, не бінарної логіки, а також особові справами провідних особистостей у цих галузях. 


Громадська організація «Сучасне українське кіно» (м. Київ) запропонували Державному архіву Одеської області партнерство у зйомках документальних фільмів з використанням кіно і фотодокументів. Кінорежисер Олександра Чупріна виявила документи з історії своєї родини Кудрявцевих, серед яких - учасники двох світових воєн. Матеріали одеського архіву та сімейний фотоальбом стануть джерелами документального фільму з історії України через призму сімейної історії. Екскурсія в архівосховище та інтерв’ю з архівістами (Лілія Білоусова, Валентина Січкаренко, Андрій Іллющенко) стануть частиною майбутньої кінороботи, яку автори мають намір представити на кінофестивалі.


В читальному залі по вул. Пироговській, 29 працювали 35 дослідників, з них 10 вперше звернулись до архіву, всього відвідувань - 55. Основні тематики: 10 користувачів - генеалогія, 2 - історія населених пунктів, 2 - наукові дослідження, 1 - політичні репресії. 

Загалом, в читальних залах Держархіву зареєстровано 134 відвідування.


За період 27-30 серпня 2018 року в столах довідок Державного архіву виконано 96 запити соціально-правового характеру та 16 тематичних; на особистому прийомі прийнято 122 громадян. 


Науково-видавнича робота: для "Зведеного каталогу метричних книг" (Випуск 3, Бессарабія) начальник відділу інформації Олена Мартиненко завершила описування 320 метричних книг за 1879-1940 роки церков, що діяли на території теперішнього Ренійського району. Метричні книги про народження, шлюб і смерть за 1879-1918 роки церков, що підпорядковувалися Кишинівській духовній консисторії у період перебування Бессарабії у складі Російської імперії, укладені російською мовою. Метричні книги церков за 1918-1940 року у період перебування Бессарабії у складі Королівства Румунія, що підпорядковувалися Єпископії Четатя-Албе - Ізмаїл, та актові книги примарій Ізмаїльського повіту за 1918-1940 роки укладені румунською мовою. Матеріали систематизуються за назвами населених пунктів що дозволить користувачам оперативно здійснювати пошук наявних метричних книг.