01.03.2019

Завершено описування нових надходжень до особового фонду професора Д.П.Урсу (Р-8275)


1 березня 2019 року. Відділом науково-довідкового апарату Державного архіву Одеської області було проведено роботу з описування нових надходжень до особового фонду доктора історичних наук, професора Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, історіографа Дмитра Павловича Урсу (1935-2017).

Фонд видатного вченого і педагога нещодавно поповнився новими біобібліографічними матеріалами (біографія професора, його записні книжки з нотатками); документами службової діяльності (протоколи засідань і кафедральні звіти про роботу, документи спеціалізованої вченої ради при ОНУ імені І.І.Мечникова, рецензії на посібники авторства Д.П.Урсу); матеріалами науково-дослідницької діяльності (інформаційні листи та програми конференцій в яких він брав участь, наукові статті та матеріали до них зі сходознавства, історії науки, реформи вищої школи тощо); мемуарами, листуванням, матеріалами про вченого, зображальними документами (фотографії Дмитра Павловича та його родини, друзів, колег); також у фонді Д.П.Урсу відклалась колекція газетних публікацій за різними темами («Корупція в Україні», «Корупція в університетах», «Архіви та політика тоталітарної держави», «Сталін і сталінізм» та інші).

Загалом особовий фонд Д.П.Урсу поповнився на 52 одиниці зберігання, в яких знаходяться одна тисяча сто сімдесят два документи на паперовій основі та дев’ять одиниць музейних предметів (медаль, ювілейні та пам’ятні значки).

Пропонуємо ознайомитись з матеріалами особового фонду та біографією Дмитра Павловича Урсу в експозиції меморіальної виставки он-лайн на веб-сайті Держархіву:

 

 

 

_