03.05.2019

Відкриття міжнародної виставки архівних документів «Полоніка в документах Державного архіву Одеської області»


3 квітня 2019 року в приміщенні Одеського будинку вчених відбулось відкриття виставки архівних документів «Полоніка в документах Державного архіву Одеської області», підготовленої архівістами спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща в Одесі. Мета виставки, приуроченої до Національного свята Республіки Польщі – Дня Конституції Третього Травня, – показати унікальні документи «польського походження» (складені польською мовою, польські печатки тощо) та архівні матеріали, що мають відношення до життя і діяльності польської діаспори Одеси та Півдня України. Адже, за статистикою у дорадянський час поляки були однією з найвпливовіших етнічних громад у місті, третьою за чисельністю національною групою – після українців, росіян та євреїв. Хронологічні межі представлених на виставці документів з фондів Державного архіву Одеської області охоплюють період з 1572 року до початку ХХ сторіччя. 

На урочистому відкритті міжнародної виставки в Одеському будинку вчених, на якому були присутні представники дипломатичного корпусу, архівісти, історики і краєзнавці, члени польської громади та культурно-просвітницьких установ і організацій, з вітальним словом до присутніх виступили Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі пан Анджей Шмідке та директор Державного архіву Одеської області Петро Лук’янчук.

Головний науковий співробітник відділу використання документів, інформації, публікацій та зовнішніх зв’язків Світлана Герасимова (координатор проекту від Держархіву, автор-укладач виставки) та консультант Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі пан Мачей Тибурцій (редактор-укладач експозиції) провели слайд-презентацію, під час якої надали загальний огляд архівних матеріалів з історії поляків в Одесі та регіоні та розповіли про документи, що увійшли до цієї експозиції.

 

Експонування виставки триватиме в Одеському будинку вчених до 23 травня 2019 року.

Запрошуємо всіх бажаючих!

 


_