16.10.2020

Перший загальноукраїнський семінар-практикум в архівних установах


16 жовтня 2020 року працівники відділу використання документів, інформації, публікацій та зовнішніх зв’язків Держархіву взяли участь у семінарі-практикумі для керівників та працівників відділів, відповідальних за виконання запитів. Він був організований Державною архівною службою України для понад 140 учасників з усіх областей України.

Семінар проходив у режимі відео конференції. Були надані роз’яснення стосовно тих питань, які часто виникають при виконанні запитів. Основна увага приділялась роботі з запитами, котрі виконуються відповідно до «Інструкції про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства».

Були також висвітлені питання по «Порядку виконання архівними установами запитів юридичних і фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів)».

Працівники Державної архівної служби України відповідали на запитання, що стосуються адвокатських запитів, жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, пенсійного забезпечення та інших.

Практика даних конференцій у період обмежень, пов’язаних з коронавірусом заслуговує на особливу увагу та поширення.