15.02.2021

Участь директора Держархіву Петра Лук’янчука в церемонії покладання квітів до меморіалу «Воїнам-землякам, які загинули в афганській війні 1979-1989 рр.»


15 лютого 2021 року керівництво Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної Ради та її структурних підрозділів взяли участь в покладанні квітів до меморіалу «Воїнам-землякам, які загинули в афганській війні 1979-1989 рр.» з нагоди дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Центральному парку культури та відпочинку іменні Т.Г.Шевченка.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлений указом президента України від 11 лютого 2004 року №180 і приурочений до завершення виведення військ колишнього СРСР із території Афганістану 15 лютого 1989 року.

На Одещині сьогодні мешкає понад п'ятнадцять тисяч учасників бойових дій на території інших держав, які повернулися живими до рідної землі, з них понад шість тисяч – воїни-афганці. Однак, багатьом військовим не судилось побачити свої рідні сім’ї, які віддано чекали на них. Священною є пам’ять про їх героїзм та мужність.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули.