02.10.2020

Візит новопризначеного Генерального консула Грецької республіки в м. Одеса Дімітріоса Х. Дохтсіса до Державного архіву Одеської області.


02 жовтня 2020 р. з офіційним візитом до Державного архіву Одеської області прибув новопризначений Генеральний консул Грецької республіки Дімітріос Х. Дохтсіс. Під час офіційної зустрічі Генеральний консул та директор Держархіву Петро Лук’янчук, обговорили питання подальшої співпраці консульства з Держархівом в сфері науково-дослідної роботи, оцифрування документів з історії грецької громади Одеси та перспективи співпраці з архівами Греції. Директор архіву акцентував увагу на тому, що Держархів із консульством завжди підтримували дружні робочі стосунки, наочним підтвердженням яких стала підготовка семитомного видання «Греки Одеси. Именной указатель по метрическим книгам Свято-Троицкой церкви» та декількох виставок архівних документів про життя греків в Одесі та видатних державних діячів грецького походження.



Петро Лук’янчук запропонував пану Дімітріосу провести виставку приурочену 200-річчю від початку Грецької революції 1821-1829 рр. яка б сприяла зближенню українсько-грецьких відносин і підвищенню рівня національної самосвідомості сучасної грецької громади Одеси.



Цікавим доповненням зустрічі стало проведення виставки «Віхи з історії грецької громади Одеси» на якій були представлені документи про життя і діяльність відомих греків: Д. Інглезі, К. Костанді та М. Маразлі, а також матеріали з історії Грецької революції.