23.02.2016

Другий екстрений брифінг керівництва Держархіву та громадськості в Прес-центрі «Одессит.ua»: інформаційне повідомлення


23 лютого 2016 року, о 13:00 в Прес-центрі «Одессит.ua» в прямому ефірі відбувся другий екстрений брифінг керівництва Державного архіву Одеської області та представників громадськості по темі резонансної ситуації навколо приміщення головного корпусу Держархіву. 

У брифінгу взяли участь директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук, заступник директора Держархіву, к.і.н. Л.Г.Білоусова, голова Громадської ради при Держархіві, к.ф.н., доцент Л.В.Ковальчук, члени Громадської ради – член правління Міжнародної громадської організації «Єврейський общиннй центр «Мигдаль» Г.О.Місюк і директор Громадської наукової організації «Інститут етнічних досліджень» О.М.Келєр. 

Голова Громадської ради при Держархіві, к.ф.н., доцент Л.В.Ковальчук розповіла журналістам про хід Загальних зборів громади Одеси, що відбулися напередодні 22 лютого 2016 року на історичному факультеті Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, та їхній результат – створення Громадської ініціативи «Друзі архіву» (матеріали опубліковано на веб-сайті Держархіву в інформаційному повідомленні від 23 лютого 2016 року та у розділі веб-сайту Громадська рада).

Члени Громадської ради Г.О.Місюк та О.М.Келер розповіли про широку підтримку громадськості в Одесі, в цілому в країні та поза її межами, у справі негайного вирішення питання щодо подальшої долі унікальних історичних джерел, що знаходяться у фондах Держархіву та в цілому – проблеми надання Держархіву нового приміщення.

Заступник директора Держархіву, к.і.н. Л.Г.Білоусова ознайомила представників засобів масової інформації з матеріалами співпраці Держархіву з єврейською громадою міста у науково-просвітницькій сфері, розповіла про одностайну та постійну майже двадцятип’ятирічну допомогу архівістів у вирішенні питання щодо повернення культових споруд єврейській громаді. Також Л.Г.Білоусова надала відповіді на низку некомпетентних, безпідставних та провокаційних висловлювань, що з’явилися в інтернет-публікаціях.

Директор Держархіву В.В.Левчук повідомив про сьогоднішню особисту зустріч з головою Одеської обласної ради А.І.Урбанським, на якій були розглянуті можливі шляхи вирішення проблемного питання. В прямому ефірі В.В.Левчук ще раз оприлюднив головну вимогу архівістів: виділити земельну ділянку в місті Одесі під будівництво нового сучасного корпусу Державного архіву Одеської області, або надати адекватне приміщення для збереження унікальних документів Національного архівного фонду України з урахуванням потреби подальшого прийняття на державне збереження нових документів.

 

Переглянути відеозапис брифінгу – на YouTube каналі Прес-центру «Одессит.ua»

_

 


Також пропонуємо переглянути спеціальні телевізійні репортажі та відеозаписи прес-конференцій про аварійний стан будівлі головного корпусу та шляхи вирішення проблеми надання Держархіву нового приміщення - в Архіві телепередач

 

 

_