23.02.2016

Громадська ініціатива «Друзі архіву»: офіційне повідомлення (по результатах Загальних зборів громади Одеси)


 

ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА "ДРУЗІ АРХІВУ"

 

22 лютого 2016 року відбулись загальні збори громади Одеси з питання подальшої долі Державного архіву Одеської області. Збори пройшли на історичному факультеті Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. В них взяли участь науковці, музейники, громадські активісти, депутати, представники обласної ради, численні журналісти.

Директор архіву В. В. Левчук та заступник директора Л. Г. Білоусова повідомили про ситуацію з будівлею першого корпусу Держархіву — колишньою Бродською синагогою (вул. Жуковського, 18). За рішенням останньої сесії Одеської обласної ради, що відбулась 19 лютого, будівля передана Іудейській Релігійній Громаді (ОІРГ) «Хабад Шомрей Шабос». Згадки про те, що з 1942 року у цій будівлі постійно знаходиться Державний архів Одеської області, у проекті постанови облради не було. Рішення про надання Держархіву нового приміщення, що відповідає сучасним вимогам, не готувалось і на сесію не виносилось. 

Про неприпустимість такої ситуації висловились всі учасники зборів. Було вирішено: 

1. Створити об’єднання «Громадська ініціатива «Друзі архіву».

Запрошуємо всіх, кого турбує доля архіву, хто розуміє його виключне значення для культурного життя міста — регіону — країни, долучатися до цієї ініціативи.

2. Сформувати Координаційну раду об’єднання.

За власною ініціативою до неї ввійшли 22 особи: науковці, музейники, громадські активісти.

Всіх, хто хоче і може взяти участь у роботі Координаційної ради, просимо вказати це в реєстраційній заяві.

3. Обрати головою КР Лідію Всеволодівну Ковальчук, кандидата філологічних наук, доцента, директора Одеського академічного центру, голову Громадської ради при Держархіві.

4. Обрати заступниками голови КР Світлану Володимирівну Овчаренко, доктора філософських наук, професора Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України та Сергія Миколайовича Єрмошкіна, Phd, філолога, юриста, голову правління Одеського обласного ромського конгресу, заступника голови Громадської ради при Держархіві.

5. Розробити план заходів, що мають сприяти вирішенню нагальної проблеми архіву — отриманню нового гідного приміщення, що відповідає сучасним вимогам формування і зберігання Національного архівного фонду, його дослідженню та оприлюдненню. Представити план заходів на сайті Держархіву, надавати інформацію про їх проведення та результати.

6. Звернутись до всіх одеситів з проханням надавати свої пропозиції щодо тих будівель, які, за вашою думкою, можуть бути реконструйовані під архівне приміщення, або називати місця в центральній історичній частині Одеси, де міг би бути збудований новий дім архіву.

Разом впораємося.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ "ДРУЗІ АРХІВУ"

 

РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА ВСТУПУ ДО ГРОМАДСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ (КОПІЯ) Громадської ради при Держархіві до Одеської обласної ради з приводу підготовки та процедури прийняття на останній сесії облради рішення про передачу будівлі Державного архіву Одеської області (колишньої Бродської синагоги) Одеській Іудейській Релігійній Громаді «Хабад-Шомрей Шабос»

 

Контакти:

razum@ukr.net; (048) 700-69-50; 098 413-83-26

Лідія Всеволодівна Ковальчук