25.02.2016

Громадська ініціатива «Друзі архіву»: перше засідання Координаційної ради


25 лютого 2016 року відбулось перше засідання Координаційної ради громадської ініціативи «Друзі архіву». Її склад розширюється, зараз у ньому 25 осіб — науковці, діячі культури, представники різних громадських організацій.

На засіданні були обговорені численні пропозиції до плану заходів сприяння рішенню проблем архіву. Серед них — інформаційно-просвітницькі (систематичні повідомлення про стан справ на сайті архіву, в різних соціальних мережах, на телевізійних каналах, розширення кола учасників громадської ініціативи «Друзі архіву», збір підписів тощо); пошукові (збір і систематизація всіх пропозицій щодо нового приміщення архіву: пошук земельної ділянки для побудови нового архівного комплексу, складання переліку приміщень, які можуть бути перепрофільовані в новий архів, виявлення власників цих приміщень та можливості процесу передачі тощо), юридичні (аналіз документів, на основі яких було прийнято рішення облради, щодо передачі приміщення Держархіва (колишньої Бродської синагоги) іудейській общині, аналіз законодавчих актів, що регламентують все коло питань).

Головні тези, що постійно звучали на засіданні:

— рішення щодо архіву можуть прийматися лише разом з архівом та громадськістю;

— пріоритетним є рішення щодо виділення земельної ділянки в історичному центрі Одеси і побудова нового архівного комплексу; 

— компромісним є рішення о передачі Держархіву такої будівлі в історичному центрі Одеси, яка після реконструкції буде відповідати сучасним вимогам до архівної будівлі та забезпечить можливість об’єднання всіх документів Національного архівного фонду Одещини і розвитку архіву на наступні десятиліття.

Було запропоновано організувати и провести на наступному тижні круглий стіл архівістів, громадськості та керівництва області та міста для спільного пошуку оптимального вирішення проблем архіву. Процедура підготовки до проведення круглого столу буде оприлюднена на сайті Держархіву.

Запрошуємо всіх, кого турбує майбутнє архіву, долучатися до громадської ініціативи «Друзі архіву»: Реєстраційна форма тут: http://goo.gl/forms/cKqqyOjKy7 та на сайті архіву: http://archive.odessa.gov.ua/novosti/160224_druzi_arhivy-vstup/. Просимо поширювати цю адресу.

 

Голова Координаційної ради

Л. В. Ковальчук 

 


 

РЕЄСТРАЦІЙНА

ФОРМА ДЛЯ

ВСТУПУ:

 http://goo.gl/forms/cKqqyOjKy7

РЕГИСТРАЦИОННАЯ

ФОРМА ДЛЯ

ВСТУПЛЕНИЯ:

 http://goo.gl/forms/cKqqyOjKy7

 


 

Докладніше – у розділі Громадська рада при Держархіві