10.03.2016

Звіт про засідання Координаційної ради Громадської ініціативи «Друзі Архіву» та перше засідання Робочої групи з підготовки проекту рішення Одеської обласної ради


10 березня 2016 рокку відбулось чергове засідання Координаційної ради громадської ініціативи «Друзі архіву». Директор Держархіву В. В. Левчук повідомив про контакти з керівництвом облради та підготовчу роботу до розробки технічного обґрунтування добудови другого корпус Держархіву (вул. Пироговська, 29). Він сказав, що про відповідність цього варіанту існуючим нормативам для архівних приміщень, а також потребам розвитку Держархіву принаймні на десятиліття можна буде говорити лише після детального аналізу передпроектної документації та орієнтовного кошторису. 

Заступник директора Л. Г. Білоусова, відзначивши певний прогрес у взаємовідносинах голови облради А. І. Урбанського та архіву, сказала, що прозорості підготовки та прийняття рішення поки що немає. Запрошення/повідомлення про те, що 4 березня відбудеться спільна прес-конференція А. І. Урбанського та В. В. Левчука до Держархіву не надходило, про пропозицію добудувати корпус по вул. Пироговська, 29 директор дізнався за годину до прес-конференції. Разом з тим, вона висловила сподівання, що спільне рішення буде знайдено. 

Після численних запитань, заданих керівництву Держархіву та обговорення питання про нове приміщення Координаційна рада вирішила:

1. Здійснювати інформаційний супровід всіх дій облради по підготовці технічної документації та кошторису добудови другого корпусу Держархіву по вул. Пироговська, 29. Дати свою оцінку цьому варіанту після детального аналізу всіх документів.

2. Сприяти розробці узагальненої технічної оцінки та орієнтовного кошторису добудови архівосховища за другим корпусом облради та облдержадміністрації по вул. Канатна, 83.

3. Систематизувати всі пропозиції, надані одеситами, щодо нової будівлі Держархіву. 

Далі були обговорені та узгоджені інші напрямки роботи Координаційної ради. Серед них — збір підписів у підтримку Держархіву, координація групи «Друзі архіву», організація виступів на телебаченні, публікації в пресі, інтерв’ю, постійне висвітлення розвитку ситуації з новим приміщенням для Держархіву і Бродською синагогою, поширення інформації за межі України тощо.

Після завершення засідання Координаційної ради відбулось перше засідання робочої групи з підготовки проекту рішення Одеської обласної ради про надання Державному архіву Одеської області нового приміщення та про умови передачі будівлі колишньої Бродської синагоги іудейській релігійній громаді Одеси. В ньому прийняли участь всі члени групи — депутати облради О. Л. Барський (фракція ПП «Батьківщина»), С. В. Булигін-Шрамко (фракція ПП «Довіряй ділам»), О. Р. Кащі (фракція ПП «Наш край»), Є. М. Копотієнко (фракція ПП «Відродження»), В. В. Фінік (фракція ПП «Опозиційний блок»), Л. Г. Білоусова (заступник директора Держархіву), М. В. Аєров (голова Одеської громади прогресивного іудаїзму «Іману Ель»), І. М. Перстньов (голова Одеської єврейської традиційної громади), Л. В. Ковальчук (голова Громадської ради при Держархіві), С. М. Єрмошкін та С. В. Овчаренко (члени Координаційної ради громадської ініціативи «Друзі архіву»).

Заява на реєстрацію групи була подана до Одеської обласної ради 9 березня 2016 року. Також передані письмові запрошення делегувати до робочої групи своїх представників керівництву фракції БПП «Солідарність», Одеської іудейської релігійної громади «Хабад-Шомрей Шабос» та Одеської іудейської релігійної громади «Тіква» («Ор Самеах»).

 


 

9 березня 2016 року. Заява на реєстрацію групи з підготовки проекту рішення Одеської обласної ради про надання Державному архіву Одеської області нового приміщення та про умови передачі будівлі колишньої Бродської синагоги іудейській релігійній громаді Одеси (для збільшення натисніть на зображення документу; файл у форматі .jpg)

   

 


Група констатувала необхідність призупинення дії рішення облради № 61-VII від 19 лютого 2016 року «Про передачу будівлі, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Пушкінська, 20, ріг Жуковського, 18 (будівля Бродської синагоги та огорожа, 1863-1870-і), зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області до Одеській Іудейській Релігійній Громаді (ОІРГ) «Хабад-Шомрей Шабос» та підготовки проекту рішення облради про надання Держархіву нового приміщення та про умови передачі будівлі колишньої Бродської синагоги іудейській релігійній громаді Одеси.

 

Наступне засідання Координаційної ради заплановано на 16–17 березня

 

 


 

Просимо долучатися до громадської ініціативи «Друзі архіву», заповнивши реєстраційну форму учасника.

 

Довідки за телефонами:

(048) 700 69 50, 098 413 83 26

Лідія Всеволодівна Ковальчук

 

_