29.04.2016

Звіт про прес-конференцію «Доступ до архівів: нові можливості» в Прес-центрі "Одессит.ua"


29 квітня 2016 року в Прес-центрі «Одессит.ua»в прямому ефірі відбулась прес-конференція «Доступ до архівів: нові можливості», в який взяли участь учасники в який взяли участь учасники громадської ініціативи «Друзі архіву»:

Сергій Миколайович Єрмошкін, голова правління Одеського обласного ромського конгресу;

Олексій Миколайович Келер, директор Інституту етнічних досліджень;

Лідія Всеволодівна Ковальчук, директор Одеського академічного центру;

Лілія Олексіївна Мельниченко, завідуюча Меморіальним музеєм Костянтина Григоровича Паустовського.

Учасники прес-конференції розповіли про свою многолітню роботу з архівними документами з історії репресій ХХ століття на Одещині, що зберігаються як у Державному архіві Одеської області, так і у відомчих архівах УСБУ та МВС України а також порівняли ситуацію з доступом до архівів у минулі десятиліття та після прийняття у 2015 році Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років».

Також було представлено збірник матеріалів про досвід розсекречення архівів спецслужб у країнах Центральної та Східної Європи (Болгарії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини): «Документи комуністичних спецслужб у Європі. Путівник мережею архівів» (Львів, 2016). Презентація збірника відбулась в рамках наукової конференції «Феномен тоталітаризму, його прояви та шляхи подолання», яка пройшла 13–16 квітня 2016 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова. Збірник розміщено на сайті Українського інституту національної пам’яті; макет видання.

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ -

В «АРХІВІ ТЕЛЕПЕРЕДАЧ»

  

Просимо долучатися до громадської ініціативи "Друзі архіву",

заповнив реєстраційну форму учасника

 

Довідки за телефонами:

(048) 700 69 50, 098 413 83 26

Лідія Всеволодівна Ковальчук

 

_