Архів у засобах масової інформації: 2013 рікДержавний архів області протягом 2013 року активно працював із ЗМІ. Практикувалася участь у планових організаційних заходах облдержадміністрації - прес-конференціях керівників, виступах на державному телебаченні,. Продовжувалися запроваждені у 2011 р. форми подачі інформації - телепередачі, підготовлені архівістами спільно з дослідниками про нові знахідки у читальному залі, популяризація генеалогічних досліджень, зустрічі з науковцями, зокрема, з представниками  іноземних наукових інституцій, інформування про міжнародні видавничі проекти. На ТРК «Град» продовжувалася рубрика «Архівна Одісея». Телесюжети оприлюднювалися на веб-сайті ТРК «Град» в рубриках «Новини», на які є посилання з Веб-сайту Держархіву.

 Телепередачі

Держархів Одеської області ( 34 телепередачі, 23 теми)

17 січня 2013 р. про підсумки роботи Державного архіву області за 2012 рік Директор Державного архіву І.І.Ніточко дав інтерв‘ю ТРК “Град” та перспективи розвитку архівної галузі на 2013 рік, зокрема про роботу із зверненнями громадян. / 1 телепередача, ЗМІ:  ТРК «Град». 

25 січня 2013 р. Директор Державного архіву І.І.Ніточко виступив на ТРК «Круг» з інформацією про план заходів Держархіву щодо підготовки та відзначення у 2013 р. 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та з нагоди Дня соборності України. / 1 телепередачаі, ЗМІ: ТРК «Круг». 

12 лютого 2013 р. До 81-річчя утворення Одеської області заст. начальника відділу інформації Степан Желясков дав інтерв’ю ТРК «Круг» про основні етапи та особливості розвитку Одеського регіону. Були продемонстровані документи архіву та довідники, що відображають зміни в адміністративно-територіальному поділі області. / 2 телепередачі, ЗМІ: «Круг». 

6 березня 2013 р. В Золотому залі Одеського літературного музею відбулася прес-конференція для одеських ЗМІ з приводу розширеного засідання колегії Держархіву Одеської області за участю архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, представників наукових і громадських установ Одеської області. Інтерв’ю дали представник УКрдержархіву - заступник начальника Департаменту організації архівної роботи - начальник відділу організаційно-аналітичної роботи та міжрегіонального співробітництва Н.К. Богунова,  директор Держархіву І.І.Ніточко, заступник директора Л.Г.Білоусова / 5  телепередач, ЗМІ: Одеська обласна державна телерадіокомпанія «38-й канал».; ТРК "Град", "РИАК", "GNews", "Real Estate-TV". 

19 березня 2013 р. Заступник директора Державного архіву Одеської області к.і.н. Л.Г.Білоусова дала інтерв‘ю з приводу відкриття у приміщенні Музею суднобудування і флоту (м. Миколаїв, вул. Адміральська, буд.4)  спільної українсько-російської документальної виставки "З історії розвитку суднобудування в Новоросійському краї у XVIII-XIX ст.", на якій були представлені документи (в копіях) Державного архіву Одеської області, Державного архіву Херсонської області та Російського державного архіву військово-морського флоту (Санкт-Петербург). / 1 телепередача, ТРК «МЕГА» (м.Миколаїв). 

25 березня 2013 р. Заступник директора Державного архіву Одеської області Л.Г.Білоусова взяла участь в урочистих заходах, присвячених Національному святу Греції – Дню Незалежності, які були організовані Генеральним консульством Греції в Одесі та дала інтерв‘ю про співпрацю Держархіву з Грецьким Фондом Культури та іншими грецькими установами. ТРК «РИАК» / 1 телепередача,  ЗМІ: ТРК «РИАК».

27 березня 2013 р. Заступник директора Державного архіву Одеської області Л. Г.Білоусова для телепередачі «Деловая Одесса» дала інтерв’ю журналістам ТРК «38-й канал» щодо участі архіву у видавничому проекті Греко-української торговельної палати «Сім’ї острова Хіос в Україні»./ 1 телепередача,, ЗМІ:Одеська обласна телерадіокомпанія «38-й канал». 

15 травня 2013 р. Заступник директора Лілія Білоусова прийняла участь у підготовці документального фільму для програми «Товариство одеських греків «Калімера»» (ТРК «РИАК»). Були представлені документи та публікації з історії першого грецького військового поселення під Одесою – Олександрівки-Арнаутівки. / 1 телепередача, ЗМІ: «РИАК». 

16 травня 2013 р. Заступник директора Л.Г.Білоусова прийняла участь у телепередачі «Тема дня» на ТРК «ГРАД», присвяченій Міжнародному дню сім’ї та Дню біографа. Були представлені документи та публікації з історії одеських сімей, які зробили вагомий внесок в соціально-економічний розвиток і культурне життя Одеси. Презентувався путівник Державного архіву «Фонди особового походження», книги дослідників з генеалогії та документи з різних аспектів сімейних відносин. / 1 телепередача, ЗМІ: «Град». 

26 червня 2013 р. В ефірі ТРК "Град" вийшла телепередача за участю заступника директора Державного архіву Одеської області Л.Г.Білоусової, присвячена темі початку Великої Вітчизняної війни. Були показані документи архіву, зокрема, періоду тимчасової румуно-німецької окупації (1941-1944). У телепередачі прийняв участь п. Володимир Солонар - доцент кафедри історії Університету штату Флорида (м. Орландо, США), що працював у читальному залі архіву над монографією "Південна Україна під час румунської окупації 1941-1944 років". / 1  телепередача, ЗМІ: «Град».

26 липня 2013 р. Заступник начальника відділу інформації Державного архіву Одеської області С.А.Желясков дав інтерв’ю журналістам телеканалу «Репортер» щодо документального підтвердження запису в метричній книзі Одеського міського рабинату за 1891 р. про народження Мойше-Якова Меер-Волевича Вінницького (1891-1919) – одесита, який свого часу став загальновідомим кримінальним авторитетом під ім’ям «Михаил Японец» («Мишка Япончик») / 1 телепередача, ЗМІ: «Репортер». 

23 серпня 2013 р. У Держархіві відбулася зйомка документального фільму для телебачення м. Лейпціг (Німеччина) про долю репресованого у 1937 р. та реабілітованого одесита німецького походження Курта Вагнера за участю його онуків з Німеччини та працівників архіву – С.Герасимової та Л.Г.Білоусової. 

13 жовтня 2013 р. Спеціальний репортаж про відкриття в Одесі міжнародної українсько-російської виставки «Одеса наприкінці XVIII – на початку ХХ сторіч» підготували: автор – ведуча культурно-мистецької передачі «Мікс», старший редактор Одеської обласної державної телерадіокомпанії Лариса Грачова та співробітники Держархіву: заступник директора Л.Г.Білоусова, архівісти С. Герасимова, Г.Паніван та С.Березін; заступник директора Одеського історико-краєзнавчого музею Ю.О.Слюсар. / 1 телепередача, ЗМІ: Одеська обласна телерадіокомпанія «38-й канал». 

15 жовтня 2013 р. Інтерв‘ю заступника директора Л.Г.Білоусової на презентації нового історико-краєзнавчого видання – третього тому книги М.А.Калмакана «Малобуяликські греки. 200 років на Одещині» (Одеса, 2013), яка відбулася у приміщенні Одеської філії Грецького Фонду Культури / 2 телепередачі, ЗМІ: «Град», Одеська обласна телерадіокомпанія «38-й канал» 

21 жовтня 2013 р. Директор Державного архіву Одеської області І.І.Ніточко взяв участь у авторській програмі народного артиста України Б.Д.Чуфуса «Діалоги», яка вийшла в ефірі Першого каналу Одеської державної телерадіокомпанії. Програму присвячено працям Івана Івановича, зокрема, новій книзі - «Носії православ’я на Березівщині», написаній у співавторстві з благочинним Березівського округу Балтської і Ананьївської єпархії, протоієреєм П.І.Ляшиком та головним спеціалістом відділу зберігання, обліку та страхового фонду документів, бібліотекарем Держархіву О.А.Корецькою./ 1 телепередача, ЗМІ: Перший канал Одеської державної телерадіокомпанії.

16 листопада 2013 р. Представники Державного архіву Одеської області – заступник директора, к.і.н. Л.Г.Білоусова та провідний спеціаліст С.Є.Березін, - виступили з доповідями у заході Українського клубу «Одеса» (керівник – Н.О.Чайчук), присвяченому вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Захід відбувся у приміщенні Болгарського культурного центру за участі одеських архівістів, істориків, політичних та громадських діячів і висвітлювався у ЗМІ / 1 телепередача, ЗМІ: Одеська обласна державна ТРК «38-й канал» 

22 листопада 2013 рДо 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років директор архіву І.І.Ніточко, заступник директора Л.Г.Білоусова та провідний спеціаліст С.Є.Березін дали інтерв’ю журналістам ТРК «Град» про доробок одеських архівістів у пошуках і вивченні історичних джерел про Голодомор, досвід публікації документів та перспективи подальшої роботи з оприлюднення матеріалів за цією темою. / 2 телепередачі, ЗМІ: «Град». 

28 листопада 2013 р.  у Держархіві відбулася прес-конференція для ЗМІ за участю директора І.І. Ніточко про інформатизацію архівної галузі, результати та подальші перспективи роботи над проектом «Електронний архів» / 4 телепередачі, ЗМІ: Одеська обласна державна телерадіокомпанія «38-й канал»; ТРК «Град», «РИАК», «Репортер». 

29 листопада 2013 р. Співробітники Держархіву виявили та надали архівні матеріали для ТРК «Репортер» для зйомки телесюжету про фільм «Чародеи» (автор  сюжету – А.Бух) /1 телепередача, ЗМІ – ТРК «Репортер» 

5 грудня 2013 р. Телепередача, присвячена презентації у Літературному музеї нового видання одеського краєзнавця Олега Губаря «Очерки ранней истории евреев Одессы» - за участю заст. директора Держархіву Л.Г.Білоусової. / 1 телепередача, ЗМІ: ТРК «ГРАД» 

12 грудня 2014 р.  Телепередача з приводу відкриття виставка «Достоин славы он», присвяченої 250-річчю від дня народження генерал-губернатора Новоросійського краю Олександра Федоровича Ланжерона (організатор – Одеський історико-краєзнавчий музей; учасники – Держархів Одеської області, Управління культури і туризму, національностей і релігій Одесьої облдержадміністрації, Одеський археологічний музей, Наукова бібліотека Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, колекціонери А.Дроздовський і Т.Максим‘юк). / 1 телепередача, ЗМІ: ТРК «Град» 

24 грудня 2013 р. - телепередачі до Дня працівників архівних установ України у спецвипуску ТРК «Град»: інтерв‘ю з директором Держархіву І.І.Ніточко та працівниками архіву про діяльність Одеського архіву, зокрема, про роботу читального залу, столу довідок та впровадження інформаційних технологій в архівну справу./ 2 телепередачі, ЗМІ:  ТРК «КРУГ», «АРТ»

Районні і міські архівні установи

Райони: телепередачі не планували і не проводили. 

Міста:

Архівний відділ Котовської міської ради  підготував 2 телепередачі в міських новинах муніципального телебачення КЕТ за темами:

- «Робота зі зверненнями громадян до міського архіву за 2012 рік», 4 лютого 2013 року;

- «Сохраняя личные архивы – сохраняется память о наших выдающихся земляках», 14 жовтня 2013 року

Теплодарський міський архів підготував 1 телепередачу за темою:

—    «Робота зі зверненнями громадян», 11 січня 2013 року 

Радіопередачі 

Держархів Одеської області (5) 

6 березня 2013 р. Про колегію Держархіву Одеської області за участю архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, представників наукових і громадських установ Одеської області: інтерв’ю директора Держархіву І.І.Ніточко /1 радіосюжет, ЗМІ: Одеська обласна радіокомпанія. 

26 липня 2013 р. Директор Держархіву Одеської області І.І.Ніточко провів чергову зустріч з представниками регіональних засобів масової інформації - прес-конференцію за темою "Роль державних архівних установ Одеської області в інформаційному суспільстві".  /1 радіосюжет, ЗМІ: Одеська обласна радіокомпанія 

28 листопада 2013 р.  Проблеми інформатизації архівної галузі: інтерв‘ю директора Держархіву І.І.Ніточко на прес-конференції для ЗМІ / 1 радіопередача, ЗМІ: Одеська обласна державна телерадіокомпанія «38-й канал». 

24 грудня 2013 р. День працівників архівних установ України. – 2 радіопередачі /ЗМІ:  Радіо «103,8», «Моє радіо»

 

Публікації 

Протягом 2013 року Держархівом опубліковано 2 довідково- інформаційних видання та велася робота по підготовці ще 5-ти видань.

15  публікацій архівістів побачили світ у 4-х наукових виданнях та 8 ЗМІ.  Наукові статті надруковані у збірниках наукових праць, матеріалах міжнароднихконференцій, таких як “Еліністична цивілізація: політика, економіка, культура» (Чернівці-Вижниця), Збірник наукових статей Інституту історії України НАН України (Київ), Збірник наукових праць «Генеалогія» (Київ) та 1 публікація вийшла з друку англійською мовою у Proceedings of the First International Conference (Греція)  .

Архівна справа широко популяризувалася  у 8 засобах масової інформації – опубліковано 9 статей, з них 4 підготував “Ізмаїльський архів”. У газеті “Прес-Кур‘єр” продовжено рубрику “З архівної полиці”, статті архівістів також розміщували київське інтернет-видання “День», газета «Вечерняя Одесса», газети м. Балти “Народна трибуна”, «Народна армія»,  ізмаїльські часописи «Придунайские вести», «Советский Измаил»,  “Сити”. 

Державний архів області 

ДОВІДКОВО-ІНФОРМАЦІЙНІ ВИДАННЯ (1)

Вийшло з друку 2 видання: 

Ніточко І.І., Ляшик П.І., Корецька О.А. Носії православ’я на Березівщини // Праці Державного архіву Одеської області. - Т. XXXVІІ. - Одеса: Прес-кур’єр, 2013. - 160 с.  

Державний архів Одеської області. Путівник. Фонди особового походження / Праці Державного архіву Одеської області.  - Т. XXXVІ. - Одеса: Прес-кур’єр, 2013. - 292 с 

Виконувалася робота по підготовці ще 5-ти видань: 

Державний архів Одеської області. Фонди дорадянського періоду. 1572-1920 рр. Путівник.  / Праці Державного архіву Одеської області.  

Зведений каталог метричних книг, що зберігаються у Державному архіві Одеської області. Випуск 2. Довідник. 

Державний архів Одеської області.  Анотований реєстр описів радянського періоду. Спеціальний довідник. 

Державний архів Одеської області. Анотований реєстр описів фондів колишнього партійного архіву. Спеціальний довідник. 

Українське село у 1932-1933 роках у спогадах очевидців: Одеська область» / Кол. Упор. // Праці Державного архіву Одеської області. – том XXXV. – Одеса: Астропринт, 2013. – 1200 с.  

Публікації архівістів ДАОО наукових виданнях та у ЗМІ (11) 

 Белоусова Л. Фонд Одесского коммерческого суда как источник для изучения деловой жизни Одессы XIX – начала XX в. //Грецьке підприємництво і торгівля у Північному Причорномор‘ї. Збірник наукових статей. – К.: Інститут історії України НАН України, 2012. – с. 35-48. (фактично вийшло з друку у 2013 р., раніше до звіту не включалося)

Belousova Liliya. The history of the Greek settlements in the Ukraine: Alexandrovka-Arnautovka as the first military village around Odessa // Russia and  the Mediterranean. Proceedings of the First International Conference, 19-22 May 2005 p. – Vol. B - Athens, 2011. - 65-71 (фактично надано Держархіву в 2013 р., раніше до звіту не включалося)

Белоусова Л.Г. Генеалогические исследования в Государственном архиве Одесской области: опыт и перспективы // Генеалогія. Збірник наукових праць. – К.: Видавничий дім «Простір», 2013. – Випуск 1. – с. 7 - 25.

Березин С.Е. Традиции преподавания и изучения эпохи Эллинизма в Новороссийском университете и творческая деятельность профессора А.Н.Деревицкого // Еліністична цивілізація: політика, економіка, культура. Збірник матеріалів наукової конференції / Наук. Ред. А.В.Федорук – Чернівці-Вижниця: Черемош,  2013. – С. 25-30.

Штепко О.Ю. Особенности восприятия пространства острова Левке (Змеиный) в эпоху эллинизма // Еліністична цивілізація: політика, економіка, культура. Збірник матеріалів наукової конференції / Наук. Ред. А.В.Федорук – Чернівці-Вижниця: Черемош,  2013. – С. 25-30.

Деречина В., Козленко П. Его жизнь – это «Оркестровые стили» // Народна трибуна.- № 24 (13017). -  2013.- 6 квітня.

Ніточко І.І. Остання депортація // День. - № 140. - 2013.-  9 серпня.

Деречина В., Козленко П. Я смыт был в море с корабля… (Или как он не стал адмиралом) // Народна трибуна. - № 49 (12082).- 2013.- 23 листопада.

Деречина В.,Соколюк С., Козленко П. Як Факторович став Броньовим // Народна армія.- № 237 (5089).- 2013. - 26 листопада.

 Березин С.Е. Новый век архивного дела в Одессе. - Вечерняя Одесса. -  № 193 (9915). – 2013. -  24 грудня.

 Березін С.Є., Гончарук Т.Г. Хранитель історичної пам’яті» - Вечерняя Одесса - № 194-195 (9916-9917). -  2013. – 26 грудня. 

 КУ «Ізмаїльський архів» (4)

1. «В истории Измаила есть и строка Сталинграда» // Сити. - 2013. - 1 февраля.

2. «Медаль «За бой», медаль «За труд» из одного металла льют» // Придунайские вести. - 2013. - 11 мая.

3. «Ущерб, нанесенный военным лихолетьем» // Советский Измаил.- 2013 – 22 августа.

4. «Соборным часам – полтора века» // Сити.- 2013.- 30 августа. 

Районні і міські архівні установи (40) 

Публікації

            Протягом звітного періоду керівниками архівних установ районів та міських архівів підготовлено 32 публікації. Тематика статей досить різноманітна та цікава: про роботу із зверненнями громадян, історія (міста, села) з документів архіву, видавання довідок, про нові надходження до архівів, про підсумки роботи архівних установ

         Райони: 32. Публікації підготували 15 із 26 архівних відділів райдержадміністрацій:

Савранської - 8 публікацій; Котовської - 4 публікації; Балтської – 3 публікації; Ананьївської, Саратської, Ширяївський – по 2 публікації; Арцизької, Біляївської, Великомихайлівської, Іванівської, Ізмаїльської, Кодимської, Комінтернівської, Любашівської, Миколаївської, Татарбунарської, Ширяївської – по 1 публікації. 

        Міста: виконано – 8.    4 публікації підготував Теплодарський міський архів; 2 публікації підготував архівний відділ Котовської міської ради; по 1 публікації підготували архівний відділ Іллічівської міської ради та Южненський міський архів. 

Опубліковані такі статті керівників архівних відділів райдержадміністрацій в періодичній пресі районів області:

Болдур О.М. Історична спадщина народу – архів // Єдність. - 2013. - 22 травня (Великомихайлівський район)

Войтенко О.М. Наші  архіви. До  Дня  працівників  архівних  установ // Котовські  вісті. - № 105/106. – 2012. - 20 грудня (Котовський район)

Войтенко О.М. Для Вас архіви району // Слово и дело. - № 51 (1078). - 2012. - 21 грудня (Котовський район)

Войтенко О.М. Для Вас Архіви  району // Котовська реклама. - № 51(479). - 2012. - 19 грудня (Котовський район)

Войтенко О.М. Воїн і землероб // Котовські  вісті. - № 37/38. - 2013. - 9 травня (Котовський район)

Галущенко І.О. Зберегти для людей // Вісті Ананьївщини. -№ 96. - 2013. - 11 грудня (Ананьївський район)

Галущенко І.О. Напрями взаємодії архіву з юридичними особами - джерелами формування НАФ у здійсненні функцій управління архівною установою // Вісті Ананьївщини. - № 98. - 2013. - 18 грудня (Ананьївський район)

Косс С.Я. Новий перелік типових документів та строки їх зберігання // Промінь. - № 99 (9438). - 2012. - 19 грудня (Ширяївський район)

 Косс С.Я. Земельні питання – в архівних довідках // Промінь. - 2013. - 22 червня (Ширяївський район)

Лиса Т.В. Розповідають очевидці. До дня пам’яті жертв Голодомору // Татарбунарський вісник. - №№87-88-2013. - 8 листопада - 13 листопада (Татарбунарський район)

Ращенко Н.В. Відродження православних святинь // Придунайские вести. - № 61-62-2013. – 20 квітня (Ізмаїльський район)

Мазурак Т.С. Інформаційне повідомлення з коментарями про проведення кущових семінарів з працівниками сільських рад // Народна трибуна. - № 18. - 2013. - 4 травня (Балтський район)

Мазурак Т.С. Про забезпечення захисту законних трудових прав та інтересів громадян – обов’язок підприємств, установ, організацій усіх форм власності // Народна трибуна. - № 26.  - 2013. - 15 червня (Балтський район)

Мазурак Т.С. Про проведення постійно діючих семінар-нарад з працівниками органів місцевого самоврядування // Народна трибуна. - № 45 2013. - 26 жовтня (Балтський район)

Моряк Т.І.24 грудня - День працівників архівних установ // Слава хлібороба. -.№.51. - 2013. - 21 грудня (Комінтернівський район)

Небога Л.В. Про нові надходження документів до архіву за 2013 рік // Арцизькі вісті. - 2013. - 02 листопада (Арцизький район)

Панченко О.П. Як підтвердити право громадянина на земельну ділянку // Хлібороб. - № 35(10117). - 2013. - 24 квітня  (Любашівський район)

Салюк Т.Д. До Дня пам’яті жертв голодоморів //Сільські новини. - №92. - 2012. - 23 листопада (Савранський район)

Салюк Т.Д. Важлива державна і суспільна цінність. До Дня працівників архівних установ // Сільські новини. - № 100. -2012. - 22 грудня (Савранський район)

Салюк Т.Д. Із архівних матеріалів.(КінецьXVIII -1923 рік) До 90-річчя утворення Савранського району // Сільські новини. - № 6. - 2013. - 23 січня (Савранський район)

Салюк Т.Д. Із архівних матеріалів.(1923-1932 роки)  До 90-річчя утворення Савранського району // Сільські новини. - № 7-2013. - 26 січня (Савранський район)

Салюк Т.Д. Із архівних матеріалів. (1933-1966 роки) До 90-річчя утворення Савранського району // Сільські новини. - № 8. - 2013. - 30січня (Савранський район)

Салюк Т.Д. Відтворюють історію (1923-1945 роки) До 90-річчя утворення Савранського району // Сільські новини. -№ 9. - 2013. -2 лютого (Савранський район)

Салюк Т.Д. Сторінками історії (1946-1960 роки) До 90-річчя утворення Савранського район // Сільські новини. - №10. -2013. -6 лютого (Савранський район)

Салюк Т.Д. Сторінками історії (1966-1986 роки) До 90-річчя утворення Савранського району // Сільські новини. - №11. -2013. - 9 лютого (Савранський район)

Синтюк Є.В. Виконання запитів архівними установами // Південна Зоря. - № 79(9834). - 2013. - 20 червня (Біляївський район) 

Сільницький В.В. Пріоритет архіву – збереження документів // Вісті Кодимщини. - 2012. - 29 грудня (Кодимський район)

Тарасюк Ю.А. Бой под Крутами //Это ваша газета. - № 4. -  2013. - 26 січня (Саратський район)

Тарасюк Ю.А. Обставини та значення об’єднання УНР і ЗУНР у 1919 році // Это ваша газета .- № 5-2013. - 02 лютого  (Саратський район)

Чумак С.А.Носії нашої спадщини. - Миколаївський вісник. -2013. - 24 грудня (Миколаївський район)

Чумак С.А. Право власності на земельну ділянку // Миколаївський вісник. - 2013. - 4 жовтня (Миколаївський район)

Юськів Т.А. Архів - скарбниця історії рідного краю // Степові зорі. - № 44. - 2013. - 2 листопада (Іванівський район)

 

Опубліковані такі статті начальників архівних відділів міських рад в періодичній пресі міст області: 

Козачок О.В. Хранители памяти // Чорноморський маяк. -2013. - 24 квітня (місто Іллічівськ)

Костріцька І.В. Про  звернення громадян до Котовського міського архіву за дев’ять місяців 2013 року // Эхо недели. -№ 6-2013. - 30 жовтня (місто Котовськ)

Костріцька І.В. Сохраняя личные архивы – сохраняется память о наших выдающихся земляках // Эхо недели. - № 7. -2013. - 13 листопада (місто Котовськ)

Тетенко В.Ф. 24 декабря – день работников архивных установ // Новини Южного. - №51. - 2013. - 20 грудня (місто Южне)

Цельник Л.Б. Архівні хроніки війни // Теплодарський вісник. - №№ 5-6 -2013. - 8 лютого-15 лютого (місто Теплодар)

Цельник Л.Б. Теплодарському міському архіву 10 років // Теплодарський вісник. - №20-2013. - 31 травня (місто Теплодар)

Цельник Л.Б. 22 августа 30 лет тому назад был создан Теплодарский поселковый совет народных депутатов. - №31. -2013. - 16. серпня (місто Теплодар)

Цельник Л.Б. Звіт Теплодарського міського архіву за 9 місяців 2013 року // Теплодарський вісник. - №36. - 2013. -20 вересня (місто Теплодар)

 

  

НА ПОЧАТОК СТОРІНКИ