26.04.2021

26 квітня – день Чорнобильської трагедії

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, архівісти Державного архіву Одеської області взяли участь разом з керівниками області та міста, депутатами, представниками різних родів військ Збройних Сил України, представниками силових відомств в церемонії покладання квітів до пам’ятника «Одеситам – чорнобильцям» на розі вулиці Малої Арнаутської та Олександрівського проспекту.

26 квітня 1986 року відбулася світова трагедія, найбільша техногенна та екологічна катастрофа сучасності – аварія на Чорнобильській АЕС. Ця подія запам'яталася людям як страшна трагедія і біль.

Сьогодні на Одещині мешкає понад шість з половиною тисяч постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – учасників ліквідації аварії, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, родин померлих ліквідаторів.

У цей день вшановуємо героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

З глибокою шаною схиляємо ми голови перед вами, шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за ваш подвиг і героїзм, за те, що захистили не лише українську землю, а й людство від смертельної небезпеки.

Присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та покладанням квітів.