06.04.2021

Апаратна нарада в Одеської обласної державної адміністрації


6 квітня 2021 року директор Державного архіву Одеської області Петро Лук’янчук взяв участь у апаратній нараді Одеської обласної державної адміністрації.

Апаратну нараду Одеської ОДА провів голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, участь в якій взяли голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, заступники та радники голови ОДА, керівники структурних підрозділів ОДА.

В ході наради обговорено широкий ряд актуальних робочих питань, що постійно знаходяться у центрі уваги як регіональної, так й центральної державної влади, зокрема:

- Про хід підготовки до відзначення в Одеській області Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці Незалежності України. Доповідач, директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Олена Олійник та начальника управління капітального будівництва ОДА Віктор Лунгула. Вони доповіли про хід проведення ремонтно-реставрацiйних робіт Одеського академічного українського музично-драматичного театру iм. В. Василька та підготовку його до відкриття; про планування проведення в Літньому театрі Міського саду у травні етно-фестивалю «Одеса-Травень-Фолк-Фест» та Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»; VII-го Міжнародного музичного фестивалю «Odessa Classics» у червні; у серпні – Одеського міжнародного кінофестивалю, Вишиванкового фестивалю та урочистих церемоній підняття й розгортання Державного Прапора України на території Центрального аеропорту Одеси, на Воронцовському маяку та Потьомкiнськими сходами, а також проведення військово-морського параду.

- Про основні положення проекту Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Доповідач, виконуючий обов’язки керівника апарату Одеської ОДА Микола Бiшляга, детально поінформував про основні положення проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про мiсцевi державні адмiнiстрацiї»(від 30.10.2020 № 4298) та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні.

Даним законопроектом передбачено створення правових передумов та основ для функціонування місцевих державних адміністрацій префектурного типу до внесення відповідних змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та приведення законодавства про місцеві державні адміністрації у відповідність із сучасними викликами, що постають перед посадовими особами ОДА та РДА під час виконання конституційних повноважень у межах відповідних районів та областей, а також реалізація конституційних положень щодо функціонування системи забезпечення законності під час здійснення органами та посадовими особами місцевого самоврядування своєї діяльності з метою збалансування системи стримування і противаг у частині дотримання Конституції України та законів України усіма суб’єктами публічної влади в державі.