16.03.2021

Обговорено проблеми організації роботи архівних відділів районних державних адміністрацій


16 березня 2021 року на платформі Державної архівної служби України відбулось обговорення проблем організації роботи архівних відділів районних державних адміністрацій та презентовано методичні рекомендації «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 2. Архівні відділи районних державних адміністрацій».

У обговоренні взяли участь представники Міністерства юстиції України, Міністерства розвитку громад та територій України, обласних та районних державних адміністрацій, державних архівів областей та архівних відділів районних державних адміністрацій.

Під час наради було обговорено основні напрями в реорганізації архівних відділів райдержадміністрацій як юридичних осіб публічного права, створення архівних відділів райдержадміністрацій із центральним офісом у адміністративному центрі нового (укрупненого) району та відокремленими підрозділами (секторами, відокремленими робочими місцями) у ліквідованих районах.

Зокрема, Петро Лук'янчук звернув увагу на проблемні питання, що виникають під час створення архівних відділів райдержадміністрацій зі статусом юридичних осіб публічного права. Також наголосив на тому, що Державний архів Одеської області проводить роботу по вирішеню питання забезпечення приміщеннями архівних відділів ліквідованих райдержадміністрацій для прийняття документів від ліквідованих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Запис дискусії щодо організації роботи архівних відділів районних державних адміністрацій.

Презентація актуальних питань організації архівної справи та діловодства на рівні районів.