29.04.2021

ВІДБУЛОСЯ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


29 квітня 2021 року директор Державного архіву Одеської області Петро Лук’янчук взяв участь у розширеному засіданні колегії Одеської обласної державної адміністрації.

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів розширене засідання колегії Одеської облдержадміністрації, участь в якій взяли голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, Одеській міський голова Геннадій Труханов, заступники та радники голови ОДА, керівники структурних підрозділів ОДА, голови райдержадміністрацій, районних рад, територіальних громад та міст Одеської області, голови постійних депутатських комісій Одеської обласної ради, керівники територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Також у якості почесних гостей у засіданні взяли участь Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко та заступник Голови Державної аудиторської служби України Юлія Солянік.

Засідання колегії своїм виступом відкрив Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, який висвітлив хід реалізації комплексу заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції – перш за все, вакцинації. Головний санітарний лікар наголосив, що усі доступні вакцини є безпечними та ефективними, а задля широкого залучення населення до вакцинації необхідно проводити широку інформаційно-роз’яснювальну та комунікаційну роботу. Також Віктор Ляшко торкнувся актуальної проблеми спільного фінансування та забезпечення матеріально-технічної бази основних медичних закладів (лікарень) – як з боку держави, так й за рахунок місцевих бюджетів.

На завершення виступу Головний санітарний лікар України закликав до спільної та плідної командної співпраці – незалежно від політичних позицій, релігійних переконань та національної належності.

Відповідно до порядку денного засідання колегії було розглянуто декілька актуальних питань – переважно фінансового та економічного напрямку.

Про виконання місцевих бюджетів Одеської області за І-й квартал 2021 року доповіла директор Департаменту фінансів ОДА Марина Зінченко, яка надала змістовну та комплексну аналітично-статистичну характеристику ситуації. Марина Зінченко наголосила на проблемних питаннях, що є предметом постійного обговорення на нарадах різного рівня в Одеській ОДА: переважання «тіньових» принципів у зайнятості населення, заробітній платі, земельних відносинах та оподаткуванні іншого нерухомого майна; недостатня економічна спроможність багатьох з новостворених територіальних громад; нераціональне використання коштів місцевих бюджетів, що призводить до штучного дефіциту; недостатнє фінансування з місцевих бюджетів сфер охорони здоров’я та піклування про дітей (зокрема, харчування у навчальних закладах, оздоровлення та відпочинок); низька фінансово-бюджетна дисципліна. Окремо Марина Зінченко звернула увагу керівників територіальних громад на широкі можливості наповнення місцевих бюджетів за рахунок туристичного збору, екологічного податку та збору на паркування автомобілів.

Про фінансово-бюджетну дисципліну органів державної влади та місцевого самоврядування доповіла начальник Південного офісу Державної аудиторської служби України Наталія Стоянова, яка надала узагальнену аналітичну інформацію по регіону за результатами моніторингу, перевірок, аудиту діяльності державних установ та територіальних громад різного рівня.

Погашенню заборгованості з заробітної плати підприємствами Одеської області була присвячена доповідь директора Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитра Радулова, який в черговий раз надав комплексну статистику з цього питання та наголосив на необхідності постійної та ефективної співпраці профільних структурних підрозділів ОДА з керівництвом місцевої влади (територіальних громад).

Про поточний стан та перспективи співпраці райдержадміністрацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади доповів заступник голови Одеської ОДА Олег Муратов, який надав аналітичні висновки щодо оцінки ефективності діяльності, стабільності кадрової ситуації та активності комунікації з засобами масової інформації та громадськістю 24-х територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, що функціонують в Одеській області.

Про профілактичні заходи для забезпечення громадського порядку на період Великоденних та травневих свят присутніх поінформував начальник Головного управлінні Національної поліції в Одеській області Олег Бех.