14.03.2021

З нагоди Дня українського добровольця в Одесі відбулася церемонія покладання квітів


14 березня з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності в Одесі відзначили День українського добровольця.

У сквері Героїв Небесної Сотні відбулася церемонія покладання квітів до пам'ятного знаку Героям.

В урочистому заході взяли участь керівники області та міста, депутати, представники різних родів військ Збройних Сил України, представники силових відомств, архівісти Держархіву, воїни добровольчих батальонів, близькі та рідні загиблих, громадськість.

Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково. 14 березня 2014 року перші бійці-добровольці Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці під Києвом для формування добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований Батальйон оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. В такій ситуації добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу. Загалом у воєнному конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.