ХРОНІКА ПОДІЙ:АКТУАЛЬНІ НОВИНИ ЗА 2021 РІК

 • 26.07.2021

  Обласна комплексна програма «Культура Одещини – 2020-2022 роки» в дії.

  З метою виконання завдань, пов’язаних із реалізацією державної політики в галузі культури, Одеською обласною радою в грудні 2019 року було затверджено обласну комплексну програму «Культура Одещини – 2020- 2022 роки». Ініціатором та розробником програми є Департамент культури, національностей, релігії та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.

 • 22.07.2021

  21 липня під головуванням в.о. директора Державного архіву Одеської області Сергія Осіпенка проведено апаратну нараду...

  Відповідно до затвердженого порядку денного під час наради було обговорено низку актуальних питання діяльності держархіву. Особлива увага приділялася аналізу роботи за перше півріччя 2021 року. Очільники структурних підрозділів звітували про виконання планових завдань у розрізі окремих показників.

 • 22.07.2021

  Розвиток архівної галузі в Україні

  Про моніторинг діяльності та реформування архівних установ України… Про виклики сьогодення… Про реалізацію державної політики в сфері архівної справи і діловодства та про новий проєкт Закону України «Про Національні архівні інформаційні ресурси, управління документацією та архівами» у виступі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова на медіа-каналі ТК «Галичина».

 • 21.07.2021

  Плідна співпраця науковців з Державним архівом Одеської області дає гарні результати.

  Нещодавно світ побачила книга відомого в Україні історика і письменника Олександра Бабича «Одесса 1941-1944 Пережить оккупацию». Дослідна робота з підготовки матеріалів для книги тривала 7 років. За цей час автору вдалося віднайти та опрацювати чимало архівних документів, серед яких розпорядчі документи органів влади, листи, фото-документи, карти, статті з преси часів окупації Одеси у роки Другої світової війни.

 • 14.07.2021

  14 липня під головуванням в.о. директора Державного архіву Одеської області ...

  Під час наради обговорено низку нагальних питань стосовно підготовки до відзначення 30-річчя Незалежності України, а також завдань, поставлених керівництвом Державної архівної служби України. Під час наради також йшлося про необхідність оновлення нормативних документів обласного архіву, перспективних планів діяльності та поточної роботи. Особливу увагу приділено питанням осучаснення взаємодії підрозділів в частині електронного супроводу та комунікації. Також наголошено про необхідність організації навчання та надання методичної допомоги працівникам діловодних служб органів публічної влади Одеської області.

 • 14.07.2021

  ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

  14 липня 2021 року відбулося чергове засідання науково-методичної ради Державного архіву Одеської області.

 • 13.07.2021

  13 липня 2021 року відбулася комінукаційна відеоконференція

  13 липня 2021 року відбулася комінукаційна відеоконференція за участю представників Державної архівної служби України та обласних архівів України, в рамках якої обговорювалися актуальні питання інформаційно-комінукативної політики і діджиталізації у сфері архівної справи.

 • 09.07.2021

  Робочий візит Міністра освіти і науки України

  Робоча зустріч голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом.

 • 30.06.2021

  В Україні стартував культурно-освітній марафон «Наша незалежність»

  Архіви Одещини запрошуються до участі у Всеукраїнському марафоні.

 • 29.06.2021

  До уваги користувачів та відвідувачів читального залу!

  Відповідно до наказу директора Державного архіву Одеської області від 29 червня 2021 року № 46 «Про відновлення роботи читального залу Державного архіву Одеської області по вулиці Пироговська, 29», читальний зал в адміністративній будівлі № 2 по вулиці Пироговська, 29, з 29 червня 2021 року відновлює роботу з обслуговуванням користувачів.

 • 28.06.2021

  Вітаємо з Днем Конституції України.

  Основний закон, який є символом української державності, став основою системи політичних, економічних та соціальних відносин, затвердив принципи конституційного ладу, закріпив права, свободи та обов’язки громадян.

 • 26.06.2021

  До 25-ї річниці Конституції України

  З нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України Державний архів Одеської області створив онлайн виставку, яка доступна за посиланням

 • 24.06.2021

  ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНО-ПЕРЕВІРНОЇ КОМІСІЇ

  24 червня 2021 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Одеської області, на якому розглядалися питання: включення до списку юридичних осіб – джерел формування НАФ, які передають документи до архіву, Державного підприємства «Одеський авіаційний завод»; виявлення у фонді № 37 «Херсонська духовна консисторія» документів, що не стосуються даного фонду, а також схвалення/погодження документів установ, а саме положень про архівні підрозділи та експертні комісії, номенклатури справ, описів справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.

 • 23.06.2021

  Привітання з Днем державної служби!

  Шановні державні службовці! Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Днем державної служби! Професія державного службовця - важлива, клопітка та відповідальна праця людей, які виконують її за покликанням, демонструючи справжню відданість справі та бажання служити людям.

 • 18.06.2021

  Вакцинація працівників Державного архіву Одеської області

  Співробітники Державного архіву Одеської області взяли участь у заходах з імунізації населення від COVID-19.

 • 16.06.2021

  До 25 - річчя від дня ухвалення Конституції України

  Державний архів Одеської області на виконання заходів з відзначення 25-ї річниці Конституції України, затверджених розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації від 23.04.2021, №410/од-2021, розмістив інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 25 - річчя від дня ухвалення Конституції України

 • 10.06.2021

  ІІІ Міжнародний круглий стіл «Інформатизація архівної справи: архівні інформаційні ресурси...

  10 червня 2021 року головний науковий співробітник відділу використання документів НАФ, інформації, публікацій та зовнішніх зв’язків Карина Цолінка прийняли участь у роботі круглого столу в режимі вебконференції, який відбувся на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, за підтримки Державної архівної служби України.

 • 09.06.2021

  Міжнародний день архівів

  9 червня щорічно відзначається Міжнародний день архівів. Вітаємо всіх, хто причетний до архівної справи з Міжнародним днем архівів! Ваша справа є благородною та гідною пошани, адже Ви долучаєтесь до збереження історичної спадщини народу і країни. Ви покликані забезпечити взаємодію архіву і суспільства, для якого архів виступає джерелом інформації, роль якого важко переоцінити. Будучи свого роду інформаційними центрами, архіви забезпечують доступ до ретроспективної документної інформації, сприяють у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку країни, ефективного державного управління, а також забезпечують наукове пізнання минулого.

 • 01.06.2021

  Про державну реєстрацію нормативно-правових актів

  Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації», наказу Державного архіву Одеської області від 28 квітня 2021 року № 31, зареєстрованого у Південному Міжрегіональному управлінні міністерства юстиції (м. Одеса) від 05.05.2021 за № 235/03-08 та опублікованого у газеті «Одеські вісті» 19.05.2021, з 01 червня 2021 року вводиться в дію Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державний архів Одеської області та їх Розмір.

 • 27.05.2021

  ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНО-ПЕРЕВІРНОЇ КОМІСІЇ

  27 травня 2021 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Одеської області на якому розглядались документи установ, а саме положення про архівні підрозділи та експертні комісії, номенклатури справ, описи справ постійного зберігання та з особового складу, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.