18.08.2021

18 серпня за ініціативи Державного архіву Одеської області відбулася регіональна нарада-семінар «Діджиталізація та комунікація в діяльності органів публічної влади: документообіг та архівна справа».


 

Нарада проводилася за участю керівництва Одеської обласної державної адміністрації, представників центральних та регіональних органів публічної влади у дистанційному форматі з використанням сервісу Google Meet.

Комунікативний захід об’єднав спільними нагальними питанням як представників органів виконавчої влади, так і посадових осіб місцевого самоврядування. Всього у нараді взяли участь 87 представників органів публічної влади Одещини.

Відкрили нараду-семінар з вітальними словами до учасників заходу заступник голови Одеської облдержадміністрації Анастасія Бондар та директор Одеського обласного архіву Одеської області, кандидат наук з державного управління Петро Лук’янчук.

А.О. Бондар у своєму зверненні до учасників коротко окреслила основні завдання щодо реалізації державної політики у сфері цифровізації та цифрової економіки через впровадження цифрових інновацій і електронного урядування. Саме такий підхід у діяльності усіх органів публічної влади стане запорукою створення в державі електронної демократії та розвитку інформаційного суспільства.

П.Х Лук’янчук у своїй промові зосередив увагу учасників наради на необхідності переходу органів публічної влади на сучасні формати діяльності, а саме: надання електронних та адміністративних послуг в частині документообігу і архівної справи зокрема.

В рамках регіональної наради-семінару виступив заступник керівника проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» (TAPAS),
керівник напрямку електронних послуг, один з розробників Єдиного порталу державних послуг ДІЯ – Данило Молчанов, який у своїй доповіді розкрив тему цифрових технологій епохи діджиталізації та поінформував учасників наради про формування та реалізацію державної політики у сфері відкритих даних та розвитку національних електронних інформаційних ресурсів.

Про інформаційну безпеку в діяльності органів публічної влади учасникам заходу розповів заступник директора Департаменту інформації та цифрових рішень Одеської міської ради – начальник служби інформаційної безпеки Володимир Попов.

Працівники Держархіву Наталія Привалова, Світлана Виногловська та Галина Успенська у своїх виступах поінформували учасників наради про перспективи та нові інструменти комунікаційної діяльності Держархіву Одеської області. Модератором і організатором регіональної наради-семінару була заступник начальника відділу науково-довідкового апарату Державного архіву Одеської області, кандидат наук з державного управління Наталія Привалова.

Під час заходу учасники мали можливість спілкуватися з доповідачами і отримали вичерпні відповіді на питання заявлені програмою комунікативного
заходу. Підбиваючи підсумки регіональної наради-семінару Петро Лук’янчук зауважив про готовність Держархіву виступити консолідуючим центром, який з вересня поточного року проводитиме методичну і роз’яснювальну роботу для посадових осіб органів публічної влади в частині ведення документообігу, архівної справи та інших актуальних питань.

Також очільник Державного архіву Одеської області привітав учасників заходу з 30-ою річнице Незалежності України і подякувати всім за плідну співпрацю та зацікавленість у питаннях впровадження нових форм взаємодії і реалізації
державної політики на сучасному етапі.