16.11.2016

Презентація нової книги професора Дмитра Павловича Урсу «Университет длиною в жизнь. Путь историка»


16 листопада 2016 року відбулася презентація нової книги доктора історичних наук, професора Дмитра Павловича Урсу «Университет длиною в жизнь. Путь историка» (Серія: «Праці Державного архіву Одеської області». – Т.XLVI. – Одеса, 2016. – 504 с.). Захід відбувся у приміщенні друзів та багаторічних партнерів Держархіву - в Одеській філії Грецького Фонду Культури. Організаторами заходу виступили Державний архів Одеської області (директор - В.В. Левчук) і кафедра нової і новітньої історії Одеського національного університету імені І.І.Мечникова (завідувач кафедри – д.і.н., професор О.Б.Дьомін).

Автор книги - нащадок старовинного румунського святенницького роду, відомий український історик, що пройшов важкий і яскравий життєвий шлях від вихованця трудової колонії до випускника Одеського державного університету імені І.І. Мечникова і професора нової і новітньої історії. Його наукова діяльність, як африканіста, тюрколога, історика країн Європи, пов’язана з низкою університетів світу - Ясським (Румунія), Паризьким (Франція), Малійським (Малі), Стамбульським (Туреччина), Софійським (Болгарія), Йенським (Німеччина), Одеським і Таврійським (Україна). Книга є яскравим прикладом нестандартного історичного і мемуарного жанру, що дозволив відобразити не тільки особисту і сімейну історію Д.П.Урсу, але й відтворити епоху від дня народження автора 10 жовтня 1936 року і дотепер.

За багаторічну творчу співпрацю, значний особистий внесок у дослідження і популяризацію архівних документів та з нагоди Ювілею, фондоутворювач Держархіву, доктор історичних наук, професор Дмитро Павлович Урсу був нагороджений Почесною грамотою Державного архіву Одеської області.

На презентації виступили: від Держархіву - директор В.В.Левчук, заступник директора к.і.н. Л.Г.Білоусова, начальник відділу науково-довідкового апарату к.і.н. О.Ю.Штепко; також виступили д.і.н. професор О.Б.Дьомін, д.і.н. професор П.І.Барвінська, к.і.н. В.А.Савченко та інші. 

Присутні на презентації архівісти, викладачі та студенти університету, співробітники Одеської філії Грецького Фонду Культури гаряче привітали Дмитра Павловича з ювілеєм і виданням книги та побажали творчих успіхів і нових книг!

 

 

 

 

_