23.11.2016

Візит Генерального Консула Грецької Республіки в Одесі пані Деспіни Кукулопулу і директора Одеської філії Грецького Фонду Культури пана Софроніса Парадісопулоса до Держархіву


23 листопада 2016 року відбувся візит Генерального Консула Грецької Республіки в Одесі пані Деспіни Кукулопулу і директора Одеської філії Грецького Фонду Культури пана Софроніса Парадісопулоса до Державного архіву Одеської області.

Метою візиту стало ознайомлення пані Кукулопулу з безцінним архівним надбанням з історії грецької громади та українсько-грецьких відносин. Одеські архівісти - директор Державного архіву Одеської області Володимир Левчук, заступник директора Держархіву, к.і.н. Лілія Білоусова, заступник начальника відділу зберігання та обліку документів Національного архівного фонду Валентина Січкаренко, головні наукові співробітники відділу використання документів, інформації, публікацій та зовнішніх зв’язків Світлана Герасимова і Сергій Березін, - представили гостям матеріали Одеського іноземного магістрату за 1794-1808 роки з іменами перших греків-одеситів, метричні книги Одеської грецької Свято-Троїцької церкви за 1799 і 1834 роки, справи про Грецький піхотний батальйон, документи про життя і діяльність одеських греків – членів таємного патріотичного товариства «Філікі Етерія» та інші унікальні архівні документи. Зацікавленість гостей викликали дипломи грецьких товариств Константинополя на ім’я легендарного одеського міського голови Григорія Маразлі, справи фонду особового походження Дмитра Інглезі, матеріали про пожертви одеситів на створення Грецького Національного Флоту, про допомогу жителям Криту, що постраждали від землетрусу, документи діяльності грецьких консулів в Одесі, особова справа з документами видатного історика і філолога, професора Новоросійського університету Сінодія Пападімітріу. 

Під час візиту пані Деспіни Кукулопулу і пана Софроніса Парадісопулоса відбулося обговорення подальшого співробітництва Державного архіву Одеської області з науковими, освітянськими та просвітницькими установами Грецької Республіки. Особливу увагу було приділено питанням підготовки та участі в урочистих заходах з нагоди святкування 200-річчя Грецької революції в у 2021 році, актуальності оцифрування документів, подальшим перспективам дослідження та публікації архівних джерел.

Пані Деспіна Кукулопулу передала в дар Державному архіву Одеської області оцифровані копії 48 документів Служби дипломатичного та історичного архіву Міністерства закордонних справ Грецької Республіки з історії грецької консульської установи в Одесі за період від 1833 по 1931 роки. Зазначені документи значно доповнили дані про грецьких консулів в Одесі, діяльність яких детально вивчають Ірина Матяш, Лілія Білоусова, Софроніс Парадісопулос, Людмила Вовчук, Олександр Тригуб та інші українські архівісти і науковці. Державний архів Одеської області щиро дякує за щедрий інтелектуальний подарунок і бажає пані Генеральному Консулу успіхів у роботі!