25.11.2016

Участь заступника директора Держархіву к.і.н. Л.Г.Білоусової і головного наукового співробітника С.Є.Березіна в роботі IV Міжнародного науково-практичного семінару «Оцифроване надбання»


24-25 листопада 2016 року. Співробітники Державного архіву Одеської області – заступник директора, к.і.н. Л.Г.Білоусова і головний науковий співробітник С.Є.Березін, - взяли участь у роботі IV Міжнародного науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація», який відбулися на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» за темою «Програмне забезпечення для оцифрування і репрезентації історико-культурного контенту».

Співорганізаторами заходів виступили: Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ» імені І.І.Сікорського, Науково-технічна бібліотека НТУУ «КПІ» імені Г.І.Денисенка, Український центр розвитку музейної справи, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С.Пшенічного, Асоціація «Інформатіо-Консорціум», Спеціалізований центр «БАЛІ», ПП «Архівні інформаційні системи»; співголови Організаційного комітету – О.В.Баркова і Л.С.Ілясова.

Міжнародний науково-практичний семінар проходив у форматі лекцій, презентацій, повідомлень, скап-конференцій та круглих столів; в рамках семінару відбувся Перший міжнародний фестиваль контенту оцифрованого надбання «Дігіталі-Фест-2016». Було зроблено 38 доповідей фахівців з Києва, Львова і Одеси, а також представників Польщі, Росії та Італії; до заходів залучилися понад шістдесят учасників з різних міст України. Для учасників семінару було організовано низку екскурсій по експозиціях Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ».

Одеські архівісти презентували здобутки Державного архіву Одеської області на тематичній секції семінару «Електронні архіви. Стандарти та практики»:

- заступник директора Держархіву, к.і.н. Л.Г.Білоусова виступила з доповіддю «Державний архів Одеської області: міжнародне співробітництво у галузі дігіталізації»;

- головний науковий співробітник С.Є.Березін зробив доповідь-презентацію в рамках фестивального показу «Державний архів Одеської області: офіційний веб-сайт».

Заходи в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбулися на високому професійному рівні, учасники семінару отримали актуальну інформацію по широкому колу питань дігіталізації на сучасному рівні розвитку технологій та мали змогу у дружній атмосфері обговорити здобутки та подальші перспективи оцифрування історико-культурного надбання. Тематика науково-практичного семінару безперечно може стати дуже корисною для архівістів, працівників музеїв і бібліотек, представників науково-освітянських та просвітницьких закладів Одещини, - тому, при підведенні підсумків заходів, Організаційний комітет і керівництво Державного архіву Одеської області розглянули перспективу проведення наступного, ювілейного семінару в наступному році в Одесі.

По результатах Міжнародного науково-практичного семінару учасники отримали сертифікати; презентацію офіційного веб-сайту Державного архіву Одеської області було відзначено дипломом.

 


 

Докладніше про заходи – на facebook-сторінці «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація»: Digitized Heritage 

 

 

 

_