21.09.2017

Участь співробітників Держархіву в роботі Круглого столу до 100-річчя архівних установ України


21 вересня 2017 року. Співробітники Державного архіву Одеської області – т.в.о. директора Держархіву, к.і.н. Лілія Білоусова; начальник відділу науково-довідкового апарату, к.і.н. Олена Штепко; головні наукові співробітники Світлана Герасимова, Олександр Боровський і Сергій Березін, – взяли участь у роботі Круглого столу «Архівна справа в Україні: підсумки сторіччя та перспектива майбутнього», присвяченого 100-річчю від дня створення першого державного органу управління системи архівних установ України, який відбувся у конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ у місті Києві (переглянути прес-реліз на веб-порталі Державної архівної служби України).

Фото: Держархів (Одеса)

Організаторами заходу виступили провідні архівознавчі установи і підрозділи науково-освітянських закладів України і Республіки Білорусь та Спілка архівістів України, за участі центральних державних архівів України. Вперше доповіді архівістів з інших міст та країн відбулися за допомогою інтернет-відео трансляції.

Фото: Анатолій Хромов (Київ)

Одеські архівісти розповіли про багаторічну плідну роботу з пошуку, дослідження та оприлюднення першоджерел з історії архівної справи в Одесі та загалом – історії нашого міста періоду Визвольних змагань (1917-1920), які є підґрунтям для публікацій на сторінках видань Держархіву та численних досліджень одеських істориків і краєзнавців. Слід зазначити, що деякі з цих унікальних документів вже оприлюднено на веб-сайті Держархіву в форматі виставок он-лайн.

 

 

_