29.11.2017

Участь співробітника Держархіву О.О.Феденко у Всеукраїнській науковій конференції "Читання імені академіка М.Є.Слабченка"


24-25 листопада 2017 року головний науковий співробітник відділу НДА Державного архіву Одеської область О. О. Феденко взяла участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції “Читання імені академіка М. Є. Слабченка”, організаторами якої виступила кафедра історії України історичного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Конференція була присвячена видатному одеситу, академіку Михайлу Єлисейовичу Слабченко (1882‑1852). Протягом пленарного і секційних засідань обговорювалися питання, що торкалися постаті М. Є. Слабченка, його наукового доробку і його наукової школи, а також проблем історії України і всесвітньої історії нової доби.

Головний науковий співробітник О. О. Феденко виступила на секційному засіданні конференції з доповіддю “Просопографічний портрет італійських купців 1-ої гільдії Одеси (ХІХ – початок ХХ ст.)”. Вперше в історіографії на матеріалах Державного архіву Одеської області і Державного архіву Турина була зроблена спроба створити колективний портрет цієї етно-соціальної групи. Доповідач розкрила раніше не відомі факти з життя, економічної, суспільної і благодійницької діяльності одеських купців 1-ої гільдії Б. Понсіо, К. де Азарата, П. Казаретто, К. Вівіані, Дж. Порро, Г. Джерболіні, а також розкрила загальні тенденції функціонування експортних компаній італійців в Одесі у ХІХ ст.